Lyžiarske strediská
Vyberte si najlepšiu lyžovačku
-
Krajina
Cena (za deň)
KM Vzdialenosť do
Zameranie
Zjazdovky
Hodnotenie
4.5 +
3.5 +
2.5 +
1.5 +
Vybavenie
Služby
Aktivity
Ooops!

Pri vyhľadávaní musíte vybrať položku z ponúknutých možností. Do pola napíšte aspoň prvé 3 znaky hľadaného výrazu a za okamih Vám budú ponúknuté možnosti...

Zoradiť
Odporúčame
Hodnotenie

K zimnej dovolenke už prirodzene patrí lyžovačka. Bez nej si azda ani nevieme predstaviť trávenie vianočných či jarných prázdnin. Poskytuje uvoľnenie od dennodenného stresu a možnosť oddychovať aktívne v bezprostrednom kontakte s prírodou. Na zažitie skvelej lyžovačky však nemusíte cestovať hneď  do Álp a na tento pobyt na horách míňať obrovské peniaze. Slovensko ponúka desiatky zaujímavých tipov na miesta, kde si môžete do sýtosti zalyžovať. Dokonca aj v susednom Česku na vás čakajú veľmi zaujímavé rezorty, ktoré môžete objaviť spoločne s nami.

Lyžiarske strediská sú rovnomerne rozosiate takmer po celom území našej krajiny. K tým najvychytenejším miestam s najväčším počtom rezortov však patria Tatry, Liptov či Orava. Najmä v Tatrách môžete zažiť lyžovačku od úplného začiatku zimy, pričom mnohokrát sú svahy v dobrom stave aj počas Veľkej noci. Vďaka obrovskému výberu zjazdoviek si navyše určite každý príde na svoje. Dostupné sú kratšie a menej náročné zjazdovky pre začiatočníkov a deti, ale aj veľké upravené trate pre skúsenejších lyžiarov. Samozrejme, netreba sa obmedzovať len na typické lokality, ale objavovať aj nové, možno menej známe miesta. Aj tie vám dokážu ponúknuť výborné služby, s ktorými budete určite spokojný. Z nižšie zobrazených lyžiarskych stredísk si určite každý dokáže vybrať to najvhodnejšie miesto na nezabudnuteľnú lyžovačku pre seba či svoju rodinu.

Netreba však zabúdať, že turisti v lyžiarskych strediskách hľadajú okrem lyžovačky aj niečo navyše. Kvalitné ubytovanie, reštauračné služby či možnosť relaxu napríklad vo wellness. To všetko je dnes na väčšine miest už samozrejmosťou. Prevádzkovatelia si sú vedomí potrebám turistov, a preto v blízkosti mnohých lyžiarskych stredísk vyrástli aj iné oddychové rezorty. V niektorých prípadoch je dokonca všetko prítomné priamo pod zjazdovkou.

Oddychujte aj vy aktívne a prezrite si našu ponuku lyžiarskych stredísk, v ktorých môžete zažiť pohodovú lyžovačku.